Нажмите "Enter", чтобы перейти к содержанию

Значення резюме під час пошуку роботи

Зараз є маса способів знайти роботу не виходячи з дому до моменту проходження співбесіди. Хоча навіть співбесіди все частіше звикли проводити саме в онлайн форматі, так що рідко можна зустріти людину, яка б стикався з проблемами в області пошуку роботи. Вірніше, такі люди завжди знайдуться, проте вирішити їх проблему найчастіше досить просто. Якщо ви задієте всі доступні варіанти в плані пошуку роботи, то однозначно зможете дуже швидко досягти потрібних результатів і просунутися у вирішенні проблеми. При цьому, кожна людина має можливість самостійно впливати на цей процес, так як процес пошуку часто затягується саме через те, що щось було зроблено неправильно. Одним з найбільш важливих моментів в даній ситуації буде оформлення свого резюме.

Правильне оформлення резюме

Питання правильного оформлення резюме деякий час було досить спірним, так як за останні кілька років цей документ був дещо змінений. Звичайно, Ви і зараз можете знайти масу людей, які оформляють своє резюме точно так само як і раніше, але насправді, це добре, тому що у вас з’явиться більше шансів здивувати потенційного роботодавця. Якщо ви хочете, щоб ваше резюме було прочитаним, то його варто зробити максимально лаконічним. Постарайтеся розмістити всю необхідну інформацію про все на одній сторінці, виключивши при цьому все зайве.

Якщо у вас дійсно багатий досвід роботи в якійсь конкретній сфері, то краще можна продовжити резюме на ще одну сторінку. Однак якщо досвід не стосується тієї вакансії, на яку ви відправляєте резюме, то варто кілька разів подумати перед тим, як включати його в текст документа. Знову ж таки, говорити потрібно тільки про те, що має принципову цінність для роботодавця. Згадка зайвої інформації може змінити думку про вас в гіршу сторону, що в підсумку буде далеко не самим правильним варіантом вирішення проблеми пошуку роботи. Ви завжди повинні бути готові відкинути все зайве, тому що в іншому випадку можете зробити своє резюме занадто непрофесійним і навіть відштовхуючим.

Насправді, представник відділу кадрів кожен день переглядає сотні різних резюме, витрачаючи при цьому в середньому всього кілька секунд на прочитання кожного документа. При цьому не має значення обсяг резюме, правило декількох секунд поширюється як на довгі, так і на короткі резюме. Коли ви подаєте інформацію максимально лаконічно і структуровано, ви показуєте свою повагу до часу представника відділу кадрів. Вони цінують це і можуть досить швидко знайти в вашому резюме все ті пункти, які будуть необхідні роботодавцю.

Що варто включити в своє резюме?

До свого резюме перш за все потрібно включити деяку інформацію про себе і про ту вакансію, на яку ви претендуєте. Також не забудьте згадати локацію, адже якщо вам потрібна робота в Києві, то немає ніякого сенсу приймати пропозиції з Дніпра чи Запоріжжя. Це допоможе відсіяти всі зайві вакансії і зосередитися тільки на тих пропозиціях, які можуть вас зацікавити. Далі варто звернути увагу на загальну структуру свого резюме, так як воно не повинно містити нічого зайвого, а вся суттєва інформація повинна бути чітко структурована.

Ключову роль буде грати ваш досвід роботи, але постарайтеся включати в резюме тільки ті позиції, які можуть мати принципову цінність для роботодавця. Також варто окремо виділити графу з частиною, куди крім інформації про ваш диплом варто також додати інформацію про всі ті курсі, які ви пройшли. При цьому теж дуже важливо стежити, щоб пройдені курси, про які ви говорите в резюме, могли бути принципово важливими для роботодавця. Якщо це не так, то швидше за все, про деякі курси варто промовчати.