Сировинні ресурси завжди цінувалися вище валюти та акцій в тому сенсі, що без сільськогосподарської продукції, нафти, вугілля, металу і газу існування людства неможливе. Крім того, такі біржові активи краще піддаються прогнозуванню, оскільки всі дані про видобуток та продаж знаходяться у відкритому доступі. Тому на світових біржах в даний час спостерігається активна торгівля сировинними товарами, яка в більшості випадків ведеться за допомогою ф’ючерсних контрактів. В Україні лідером серед бірж сировини є Українська енергетична біржа. Саме на цьому майданчику формуються ринкові ціни на газ, нафту, деревину, добрива та інші сировинні матеріали. Ознайомитись з ними можна за посиланням: www.ueex.com.ua/auctions/gas-cost-calculator/.
Переваги торгівлі сировиною через біржу
Біржа – не лотерея. Її скоріш можна порівняти зі звичайним ринком, тільки торгують тут не овочами та фруктами, а цінними паперами, сировиною і валютою. Вартість на біржі активів змінюється, в залежності від попиту та пропозиції. Таким чином формуються чесні ціни.
Щоб почати купувати та продавати ту ж нафту, досить освоїти методи торгівлі за допомогою популярного деривативу – контрактів на різницю в ціні. Такі угоди мають наступні безперечні переваги:
- відсутність формальностей, пов’язаних з офіційним придбанням активу, який в цьому випадку не потрібно купувати;
- висока оперативність укладення угоди;
- можливість працювати з великими лотами без великого депозиту.
Використовуючи такі угоди, учасник торгів не купуєте нафту або газ, а грає на різниці в ціні, укладаючи угоду на зростанні або падінні вартості конкретно активу в домовлений проміжок часу.
Особливості торгівлі на сировинній біржі
Всі операції на біржі прозорі, а результат торгівлі залежать тільки від дій інвестора. Зрозуміло, біржова торгівля має на увазі й готовність ризикувати, але інвестор сам вирішує, до якого рівня ризику він готовий. Чим нижче ризик – тим нижче дохід, але і ймовірність втратити частину вкладень теж менше.
Деякі сировинні товари щільно пов’язані з національними валютами різних країн. Наприклад, канадський долар безпосередньо прив’язаний до вартості бареля нафти, оскільки ця держава є найбільшим експортером цього енергоносія. Знання таких маловідомих фактів істотно підвищує точність прогнозів поведінки курсів.