Нажмите "Enter", чтобы перейти к содержанию

Варіанти проведення закупівель в ПроЗорро

Державні закупівлі – це процедура, основне завдання якої полягає в тому, щоб придбати певну продукцію, або ж отримати послуги, використовуючи при цьому мінімум коштів. Це ж саме стосується і тих випадків, коли згадується замовлення певних робіт, виконання яких може відняти багато часу.

Для того, щоб зробити процедуру прозорою і дати можливість державі та органам контролю спостерігати за подібними процесами, було прийнято рішення про те, щоб залучити для цього систему ПроЗорро.

Ви можете перейти за посиланням https://sale.ueex.com.ua/ru/news/yak-prohodytq-aukcion-na-orendu-zemli-na-majdanchykah-prozorro-sale та знайти інформацію про те, як саме проводяться закупівлі та на що потрібно звертати свою увагу замовникам та учасникам. Це можна робити як на енергетичній біржі України, так і на інших майданчиках – це вже залежить від кожного учасника та його вподобань.

Якщо говорити простими словами, то ПроЗорро – це платформа, яка контролює всі процедури та гарантує рівну конкуренції та однакові права для кожного учасника. Також, ця ж система виступає певним архівом в якому зберігається інформація про всі процедури. 

Одна з частих помилок користувачів – це спроба провести закупівлі або ж взяти в них участь, попередньо не ознайомившись з тим, якими вони можуть бути.

Загалом, прийнято розрізняти 4 основних методів проведення закупівель. Це стосується саме установ та організації, які залежні від державного фінансування.

  • Відкриті торги – найбільш відомий формат проведення закупівель. Алгоритм тут досить простий – організація публікує оголошення про проведення закупівлі, визначає критерії для учасників, прикріпляє тендерну документацію, вказує часові рамки і після отримання всіх пропозицій обирає серед них найбільш вигідну. За цим можуть спостерігати як самі учасники так і ті користувачі, що навіть не зареєстровані на електронному майданчику;
  • Конкурентний діалог – застосовується в ситуаціях, якщо замовник не може визначитися з тим, якими повинні бути технічні умови, що стосуються предмету закупівлі. Також, подібна процедура може бути доречна в випадах, якщо послугами є не матеріальні предмети, а певні консультації або ж виконання якихось робіт;
  • Переговорна процедура – особливість цього формату полягає в тому, що першим кроком є проведення перемовин з одним або ж декількома постачальниками і лише після цього обирається один з них і укладається відповідний договір. Такі торги реальні лише в тому випадку, коли мова йде про допорогові закупівлі;
  • Торги з обмеженою участю – такий формат закупівель дає можливість відсіяти учасників, які не мають відповідної сертифікації, ліцензії або ж дозволів для того, щоб виконувати певне замовлення. Відповідно, запрошення отримують лише ті учасники, які мають можливість не просто взяти участь, але й виконати замовлення.

Цих знань буде достатньо для того, щоб не потрапляти в незручні ситуації, пов’язані з державними закупівлями.

Чим відрізняються торги з оренди в ПроЗорро

Не дивлячись на те, що частіше на електронних майданчиках можна побачити оголошення з продажу різних об’єктів, серед числа оголошень можна знайти велику кількість лотів. які виставляються на оренду.

Що стосується самої процедури та участі в торгах, то тут немає ніяких категоричних відмінностей.

Завдання учасника також полягає в тому, щоб зробити пропозицію з найбільш вигідними умовами, що дозволить значно підвищити шанси на перемогу в боротьбі за цікавий для вас лот.

В той же час, замовник також зацікавлений в тому, щоб здати майно в оренду на найбільш вигідних для себе умовах. Не менш важливим моментом є те, наскільки легальною є процедура і на цьому також потрібно робити особливий акцент.

Основна відмінність між орендою та продажом в ПроЗорро – це фактор тимчасовості. Коли мова заходить про продаж земельної ділянки, то користувач енергетичної біржі України або ж будь-якого іншого акредитованого майданчика розуміє, що перемога в торгах зробить його законним власником майна.

Якщо ж говорити про оренду, то потрібно акцентувати увагу на те, про який період часу йде мова та на яких умовах буде укладатися сама домовленість.

Чому простіше проводити державні допорогові торги

Насправді, серйозної різниці між допороговими та надпороговими торгами немає. Це та ж сама процедура, де важливо робити акцент на тендерній документації та інших моментах.

Різниця ж полягає в тому, що допорогова форма дає змогу учасникові витрачати менше часу та надавати значно менший перелік документації. 

Допороговими атомами вважаються ті закупівлі, вартість яких не перевищує 200 тисяч гривень для послуг та товарів та 1.5 мільйонів для виконання робіт. 

Враховуючи спрощений механізм, організаторам простіше проводити саме такий формат торгів, що дозволяє їм не привертати особливої уваги антимонопольної служби та органів контролю за подібними процедурами.