Нажмите "Enter", чтобы перейти к содержанию

Придбання дров’яної деревини на онлайн-аукціоні

Завдяки злагодженій роботі Кабінету Міністрів України та ухваленню ним 04.12.2019 року постанови «Про запровадження пілотного проекту, що стосується запуску онлайн-торгів з реалізації необробленої деревини» придбання дров’яної деревини стало максимально швидким та доступним для всіх бажаючих. Щоб стати учасником аукціону, достатньо створити електронний кабінет на сайті sale.uub.com.ua.

Основною метою подібного спрощення була ліквідація корупції у даній галузі. Крім того, запровадження онлайн-аукціонів дало змогу розширити ринки збуту лісозаготівельної продукції, суттєво збільшити об’єми продаж, а також стимулювати вільне ціноутворення.

Особливості реалізації дров’яної деревини на Prozorro.Sale

Дров’яна деревина це, по суті, відходи, які можуть бути реалізовані як у вигляді «кругляку», так і колотими на дрібні частини. Але в будь-якому разі, вони не придатні для будь-якої подальшої обробки. В процесі лісозаготівлі дров’яну деревину поділяють на два класи, в залежності від її подальшого використання.

Вона може бути непромисловою або промисловою. Деревина, яка відноситься до непромислової групи, придатна лише для опалення (пічного, камінного або централізованого). А от з промислової дров’яної деревини роблять дрібні щепи і стружки, які використовують для виготовлення таких будматеріалів, як ДВП чи ДСП. Також її широко використовують при виробництві електричної чи теплової енергії. На аукціонах, які проводяться на Українській універсальній біржі (УУБ) можна придбати різноманітні дров’яні матеріали, а саме:

  1. цільні колоди;
  2. стовбури дерев без коріння;
  3. верхівки та бокові гілки дерев достатньої товщини;
  4. відходи лісозаготівлі.

Вартість дров’яних матеріалів напряму залежить від їх якості та виду. Значна кількість аукціонів дозволяє вибрати оптимальний варіант, який повністю буде задовольняти всі потреби.

Придбання дров’яної деревини на майданчику УУБ

До запровадження онлайн-аукціонів з продажу деревини дана процедура відбувалась за прямими договорами. Це викликало немало складнощів — потрібно було витрачати час на пошук постачальників, обговорення умов договору тощо. Доволі часто вирішення подібних питань супроводжувалося хабарями для «прискорення процесу». До того ж якість товару часто була сумнівною.

З запровадженням системи Прозорро.Продажі у лісопереробній галузі ситуація значно покращилася. Перш за все, зникла необхідність «домовлятися» та давати хабарі. Всі аукціони відбуваються максимально відкрито та доступно. Переможець аукціону визначається у чесній боротьбі і вплинути на результат ніхто із сторонніх осіб не має жодної змоги.

Окрім дров’яної деревини на відкритому майданчику Української універсальної біржі також можна придбати іншу лісопродукцію. Подробиці процесу можна дізнатись, перейшовши за посиланням — https://sale.uub.com.ua/news/lisoprodukciya-kupyty-na-aukcionah-prozorro-prodazhi.