Нажмите "Enter", чтобы перейти к содержанию

Обмеження по аукціонам з земельними ділянками на електронних торгах

Відкриття ринку землі – це один з факторів, який серйозно вплинув на земельні аукціони. Якщо раніше кількість лотів з угіддями була помірною, то з моменту відкриття ринку землі оголошень стало в рази більше.

Відповідно, враховуючи кількість пропозицій, є також і великий попит. Такі аукціони є цікавими не лише для якихось великих компаній та фермерських господарств, але й для звичайних людей, які можуть бути зацікавлені в придбані невеликих земельних ділянок.

Ви маєте можливість перейти за посиланням https://uub.in.ua/post/StartrinkuzemlvUkranrealzatsyacherezelektronnauktsoni_1 і вже тут більш детально почитати про те, що собою представляє ринок землі, які в ньому є правила та що потрібно знати учасникам.

Що потрібно знати про обмеження?!

Не дивлячись на те, що механізм вже був запущений, система має ще певні обмеження, про що повинні знати всі учасники таких аукціонів.

Почати варто з того, що такі оголошення ви також можете знайти на будь-якому акредитованому майданчику. Це також може бути сайт uub.in.ua, або ж якийсь інший ресурс, що має пряме відношення до ProZorro. Sale.

Що стосується прописаних обмежень, то виглядають вони наступним чином:

  • Наявність громадянства – брати участь в земельних торгах можуть лише громадяни України. Якщо це юридичні особи або ж компанії, то вони також повинні бути зареєстровані на території держави, де проходять самі торги;
  • Прозорість документації – земельні аукціони доступні лише тим компаніям та фізичним особам, які мають прозору історію та не були пов’язані з корупційними схемами. Також, недопустимим моментом є наявність заборгованостей;
  • Обмеження по території – на сьогодні, в одні руки можна отримати не більше 100 гектарів землі. Відомо, що вже в 2024-му році юридичні особи та компанії зможуть купувати відразу до 10 тисяч гектарів.

Це ті моменти, про які повинні знати всі учасники торгів. Варто зазначити, що все це актуально незалежно від обраного електронного майданчика. Не стала тому виключенням і Українська універсальна біржа, яка також ставить перед учасниками такі ж самі умови, які є обов’язковими до виконання.

Окрім цих моментів, у випадку з окремими лотами можуть бути якісь додаткові вимоги та обмеження, які також потрібно брати до уваги.