Нажмите "Enter", чтобы перейти к содержанию

Факти про Сатоші Накамото

Люди знають ім’я Сатоші Накамото, людини чи групи людей, які створили біткоін. Однак є багато того, чого люди не знають. Ось список цікавих фактів про Сатоші Накамото.

Що відомо про Сатоші Накамото

Кожен може почати торгувати криптовалютою, використовуючи сучасні біржі типу цієї https://www.bybit.com/kk-KZ/. Але нещодавно про криптовалюту ще ніхто не знав. А людиною, яку прийнято вважати творцем біткоіну, є Сатоші Накамото, про нього ми й поговоримо у цій статті.

  • Сатоші Накамото — це людина, або група. Оскільки ми не знаємо його особистості, ми не знаємо його статі, але для цієї статті я називатиму Сатоші, використовуючи займенник чоловічого роду. Цілком імовірно, що Сатоші – це людина, яка працювала з групою. Я кажу це тому, що манера мови, використана у всіх його 500 із зайвим повідомленнях на Bitcointalk.org, «білій книзі» Біткоіна та інших документах, що приписуються йому, здається, виходить від однієї людини. Він каже такі речі, як «ми працювали над X» і «я працював над Y», маючи на увазі, що Сатоші — це людина в групі, а не назва групи, принаймні спочатку.
  • Хоча він не винайшов концепцію цифрової валюти, Сатоші Накамото створив і біткоін, і блокчейн (за допомогою інновацій у роботі тих, хто прийшов до нього). Він також започаткував Bitcointalk.org (популярний криптовалютний форум, який використовується після того, як bitcoin.sourceforge.net перестав використовуватися для обговорення розробки біткоіну в листопаді 2009 року). Таким чином, хоча він не винайшов криптовалюту, Сатоші започаткував не лише сучасну цифрову валюту в її нинішній децентралізованій формі, а й в сучасному співтоваристві.
  • Сатоші активно працював над Біткоіном у псевдо-анонімній манері. Ми знаємо багато того, що він говорив, але не маємо жодної ідентифікуючої інформації про нього. Це схоже на сам Біткоін: все прозоро, але все зашифровано, і хто що робить, за замовчуванням невідомо.
  • Біткоін не був першою цифровою валютою; він просто був першою децентралізованою цифровою валютою. Були спроби створення інших цифрових валют, але вони були теоретичними чи керувалися централізованими компаніями. Сатоші вважав, що саме тому ці компанії у результаті зазнали невдачі. Він вказав на TOR як приклад децентралізованої платформи, яка працювала добре і не була знищена урядами, і вказав на більш централізовану Napster як ту, яка не працювала і була знищена.
  • Одним із джерел натхнення для Біткоіна були b-гроші. Це легко підтвердити, оскільки Сатоші посилається на них у «білій книзі» Біткоіна. Цитати з «Білої книги» наводять нас на думку, що Сатоші вивчав біти, хеші та цифрові гроші з 1990-х років. Це підказує і про його вік.
  • Ніхто не знає, хто такий Сатоші, і давайте не гадатимемо. Шукати Сатоші було б досить безглуздо. Якщо ви хочете дізнатися про ймовірних претендентів, можете залізти до Вікіпедії.

Якщо ви хочете почати торгувати криптовалютами, використовуйте біржу https://www.bybit.com/uk-UA/