Більше місяця від початку земельних торгів. Але, як і минулого року, українці здорово обговорюють переваги та негативні сторони відкриття ринку продажу землі. Знаючі експерти в аграрному секторі досі сперечаються з цього приводу. Детальніше все стане зрозумілим у липні, коли «перші ознаки» сільськогосподарських ділянок будуть купувати приватні особи. Створюючи добросовісний ринок, уряд також повинен враховувати судження власників земельних часток, оскільки вони володіють значною частиною сільськогосподарських угідь в Україні.
Торги з продажу землі
Наймасштабніший аргумент для організації ринку та початку аукціонів з купівлі та продажу землі в Україні – це безперешкодний продаж земель сільськогосподарського призначення. У демократичній країні важливо надати право управляти своїм майном на власний розсуд без будь -яких обмежень.
На земельному ринку України завжди була якась нерівність. Жителі сіл, які раніше працювали в колгоспах, є власниками земельних ділянок і забезпечуються роботою на наділах. У цьому плані селяни в кращому становищі, ніж городяни. В результаті, насамперед, існує перспектива вести власну ферму або передати територію в оренду зі стабільним доходом. Закон № 552 допоможе збалансувати роботу аграрної галузі економіки та виконати конституційне право громадян.
З 1.07.2021 незалежно від обставин, де проживає громадянин України, вона може отримати у власність наділ площею до 100 га. Придбання землі буде здійснюватися приватними особами, оскільки продаж державної та комунальної землі все ще заборонений.
Наразі нардепи працюють над можливістю здійснення торгівлі землею через систему Prozorro.Sale. Це зробить продаж землі без хабарів і призведе до стабільного доходу від галузі для країни, а також ефективного управління цінним джерелом.
Земельні ділянки на аукціоні Prozorro
З моменту запуску ринку землі всі, хто хоче стати його учасниками, повинні підготуватися до участі. Для того, щоб продати або придбати сільськогосподарські ділянки на аукціоні в системі Prozorro.Sale, будь ласка, зареєструйтесь на сайті Української універсальної біржі.
Електронні платформи забезпечать добросовісний та неупереджений продаж державного та комунального майна в Україні. Система Prozorro.Sales не займається корупційною практикою та непрозорими схемами. Вона працює більш більше 4,5 років у результаті відкритих продажів, вона влила до державної скарбниці дохід у сумі 37,7 млрд. грн. Як наслідок, наступним кроком з боку влади має стати залучення до роботи із земельних аукціонів на Prozorro. Більше про ринок землі за посиланням https://www.uub.com.ua/prozorro/perspektivni-rinki/zemelni-dilyanki/.